English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

Final Ranking

Rank     Name                           NRtg IRtg FED Club                  Typ  Gr  Pts BH.  BH.  vict Fide 
   1 GM  Kolev Atanas                   2513 2571 BUL CSKA                           7,5 44,5 57,0  6   39,0 
   2 GM  Spasov Vasil                   2541 2587 BUL Misionis                       7,5 44,5 56,0  6   40,5 
   3 GM  Radulski Julian                2468 2577 BUL Lokomotiv 2000                 7,5 43,5 55,0  6   39,5 
   4 GM  Rusev Krasimir                 2500 2547 BUL CSKA                           7,0 44,5 55,0  6   39,5 
   5 GM  Iotov Valentin                 2520 2575 BUL N. Vojnov Vidin                7,0 43,0 54,0  5   37,5 
   6 IM  Miljkovic Miroslav D              0 2477 SRB                                7,0 42,0 53,5  5   37,0 
   7 IM  Arnaudov G  Petar              2406 2413 BUL Lokomotiv 2000                 7,0 40,5 52,0  6   35,5 
   8 GM  Drasko Milan                      0 2537 MNE                                7,0 40,0 52,0  5   36,5 
   9 GM  Chatalbashev Boris             2545 2561 BUL Lokomotiv Plovdiv              7,0 40,0 51,0  5   33,5 
  10 IM  Dimitrov Radoslav              2397 2394 BUL Bulmeks               U18 B18  7,0 38,5 50,0  7   36,0 
  11 GM  Janev Evgeni                   2433 2461 BUL Lokomotiv 2000                 7,0 38,0 49,5  7   36,0 
  12 GM  Georgiev Vladimir              2494 2583 MKD CSKA                           7,0 37,0 47,5  7   33,0 
  13 IM  Petrov Marijan                 2431 2500 BUL Lokomotiv Plovdiv              6,5 44,0 55,5  5   38,5 
  14 GM  Antic Dejan                       0 2503 SRB                                6,5 41,5 54,5  5   36,0 
  15 GM  Vasilev Milen                  2445 2466 BUL Lukoil-Neftohimik              6,5 41,0 52,5  4   35,0 
  16     Krivokapic Marko                  0 2422 MNE                                6,5 40,5 51,5  5   36,5 
  17 IM  Dochev Dimitar                 2418 2428 BUL Shumen 2005                    6,5 40,0 51,0  4   34,5 
  18 IM  Kozhuharov Spas                2412 2395 BUL Lokomotiv 2000                 6,5 40,0 50,5  5   35,0 
  19     Nadj Hedjesi Balind               0 2415 SRB                                6,5 39,5 51,0  6   35,0 
  20 IM  Marholev Dimitar               2384 2431 BUL Lokomotiv Plovdiv              6,5 39,5 50,5  4   34,5 
  21     Vutov Mario                    2359 2331 BUL Viktory Blagoevgrad            6,5 39,0 49,5  5   33,5 
  22 FM  Badev Kiril                    2397 2369 BUL Marica-Iztok Radnevo           6,5 38,5 49,5  5   36,5 
  23     Vasilev Vasil Aleksandrov      2358 2358 BUL Tundzha Yambol                 6,5 38,5 49,5  5   32,0 
  24 IM  Dimitrov Pavel                 2432 2361 BUL Bulmeks               U20      6,5 38,0 49,5  6   33,0 
  25 IM  Stamenkov Vanco                   0 2333 MKD                                6,5 38,0 48,5  6   32,5 
  26 GM  Spassov Liuben                 2390 2419 BUL Lokomotiv 2000        S60 S60  6,5 37,5 49,0  5   34,0 
  27 IM  Pancevski Filip                   0 2428 MKD                                6,5 37,0 48,5  5   33,5 
  28     Livaja Mario                      0 2164 SRB                                6,5 37,0 48,0  6   30,5 
  29     Cappai Davide                     0 2192 ITA                                6,5 36,5 45,5  6   32,5 
  30 GM  Radulov Ivan                   2245 2295 BUL Sofia                 S60 S60  6,5 35,5 45,5  6   32,5 
  31 FM  Lilov Valeri                   2400 2409 BUL Topalov Varna         U20      6,0 42,5 53,5  6   36,0 
  32 IM  Panbukchian Valentin           2344 2361 BUL Lokomotiv 2000                 6,0 42,0 53,5  5   34,5 
  33 GM  Petkov Vladimir                2484 2490 BUL Lokomotiv Plovdiv              6,0 42,0 52,5  5   36,5 
  34     Stoinev Metodi                 2374 2268 BUL Marica-Iztok Radnevo           6,0 41,0 52,0  5   32,5 
  35 IM  Drenchev Petar                 2468 2477 BUL Lokomotiv Plovdiv              6,0 40,5 52,5  4   34,5 
  36 GM  Georgiev Krum                  2452 2447 BUL                                6,0 40,0 51,0  5   35,0 
  37 WIM Nikolova Adriana             w 2297 2336 BUL Lokomotiv 2000             w   6,0 40,0 51,0  3   32,5 
  38 IM  Nikolov Sasho                  2416 2403 BUL Shumen 2005                    6,0 39,5 50,0  5   33,5 
  39     Dimov Kiril                    2165 2167 BUL Pazardzhik                     6,0 38,5 49,5  6   31,0 
  40     Ivanov Bogidar                 2229 2169 BUL Tundzha Yambol                 6,0 38,0 49,0  6   29,0 
  41 GM  Dimitrov Vladimir              2434 2414 BUL Lokomotiv 2000                 6,0 38,0 49,0  5   34,0 
  42 FM  Bove Alessandro                   0 2343 ITA                                6,0 37,5 48,5  5   31,5 
  43 FM  Galunov Todor                  2402 2377 BUL Harmonia Shabla                6,0 37,5 48,0  5   31,5 
  44     Shishkov Minko                 2353 2286 BUL Varna                          6,0 37,0 47,0  4   29,0 
  45 FM  Pantev Veselin                 2388 2369 BUL Viktory Blagoevgrad            6,0 36,5 47,0  5   31,5 
  46     Kjurkchiiski Georgi            2267 2266 BUL Marica Plovdiv                 6,0 36,0 46,5  4   30,5 
  47     Simeonov Stefan                2411 2366 BUL Maritsa Plovdiv                6,0 35,5 44,5  5   33,5 
  48     Yordanov Nikolay               2187 2189 BUL G.Daskalov Varna               6,0 34,5 44,0  5   31,0 
  49     Miljkovic Mihajlo                 0 2279 SRB                                6,0 34,5 44,0  4   28,0 
  50     Ljangov Petar                  2200 2107 BUL Marica-Iztok Radnevo  S60 S60  6,0 34,0 43,5  6   29,0 
  51 IM  Angelov Kosta                  2234 2246 BUL G.Daskalov Varna      S60 S60  6,0 33,5 43,5  5   28,5 
  52 FM  Enchev Ivajlo                  2458 2434 BUL Abritus Razgrad                6,0 33,0 42,0  6   27,0 
  53 GM  Blagojevic Dragisa                0 2528 MNE                                5,5 41,0 52,5  3   33,0 
  54     Andreev Sasho                  2195 2153 BUL Svilengrad 2004       U16 B16  5,5 39,5 49,0  4   30,5 
  55     Gochev Mladen                  2270 2248 BUL                                5,5 39,0 49,5  5   30,5 
  56 FM  Kukov Velislav                 2371 2367 BUL Spartak Pleven 21              5,5 39,0 49,0  3   33,5 
  57 WGM Voiska Margarita             w 2348 2325 BUL Lokomotiv Plovdiv          w   5,5 37,0 48,5  4   31,0 
  58     Elez Nikola                       0 2236 SRB                       U20      5,5 37,0 47,5  5   30,5 
  59     Arnaudov Petar                 2188 2207 BUL Energia 21            S60 S60  5,5 36,5 46,5  5   31,0 
  60     Janchev Petar                  2223 2215 BUL Shumen 2005                    5,5 36,0 46,5  4   29,5 
  61     Panajotov Janko                2272 2219 BUL Marica-Iztok Radnevo           5,5 36,0 46,0  5   30,0 
  62     Spirliadis Achileas               0 1944 GRE                                5,5 36,0 45,5  4   27,0 
  63     Tiholov Todor                  1934 2037 BUL Lokomotiv 2000        U20      5,5 36,0 45,0  5   27,5 
  64     Iliev Atanas                   2089 1980 BUL Energia 21 Dobrich    U20      5,5 36,0 44,0  4   26,5 
  65     Kounalakis Evryklis               0 2121 GRE                                5,5 36,0 43,5  4   28,5 
  66     Giretti Kanev Jasen               0 2221 ITA                                5,5 35,5 45,5  5   30,0 
  67 IM  Dobrev Nanko                   2415 2414 BUL Lokomotiv Plovdiv              5,5 35,5 45,0  5   31,0 
  68     Ivanov Borislav                2157 2128 BUL Viktory Blagoevgrad            5,5 35,5 45,0  5   28,5 
  69     Harokopakis Georgios              0 1919 GRE                                5,5 35,5 44,5  5   29,5 
  70 IM  Popov Petar                    2224 2231 BUL 64 Stara Zagora       S60 S60  5,5 35,0 44,5  4   29,5 
  71     Tzouganakis Panteleimon           0 2069 GRE                           B14  5,5 35,0 44,0  5   28,5 
  72     Bonev Todor                    2312 2270 BUL Temp Sliven                    5,5 34,5 45,0  4   28,0 
  73 WGM Makropoulou Marina           w    0 2247 GRE                            w   5,5 34,5 44,5  4   27,5 
  74 IM  Mrdja Milan                       0 2392 CRO                                5,5 34,0 44,5  5   29,5 
  75     Atanasov Anatoli               2047 2011 BUL Pleven 21             U16 B16  5,5 34,0 44,5  5   25,5 
  76     Todorov Momchil                2268 2235 BUL IVIS+                          5,5 34,0 43,5  3   29,0 
  77     Nikolov Jordan                 2127 2090 BUL Y. Benderev Pernik             5,5 34,0 43,0  5   25,5 
  78     Petrov Simeon                  2181 2019 BUL Krakra Pernishki 2009          5,5 33,5 42,5  3   27,5 
  79     Skoulakis Charalambos             0 2109 GRE                       U16 B16  5,5 33,0 43,0  5   28,5 
  80     Angelov Angel                  2252 2246 BUL Lukoil-Neftohimik              5,5 33,0 42,0  5   27,5 
  81     Sirkova Darena               w 2103 2079 BUL Lokomotiv 2000        U16 wG16 5,5 33,0 42,0  5   27,0 
  82 FM  Popadic Dragan                    0 2302 MNE                                5,5 32,5 42,5  3   27,0 
  83     Ostojic Nikola M                  0 2076 SRB                                5,5 32,5 40,5  4   27,5 
  84     Garnizov Ivan                  1946 1951 BUL Spartak Pleven 21     U16 B16  5,5 32,0 41,0  5   25,5 
  85     Krastev Goran                  2050 2012 BUL CSKA                           5,5 31,5 40,5  5   25,5 
  86     Cirlan Ionut                      0 2100 ROU                                5,5 30,5 41,0  5   25,5 
  87     Todorova Kalina              w 1840 1782 BUL G. Daskalov Varna     U18 wG18 5,5 29,5 38,0  5   22,0 
  88     Kartalov Kiril                 1792 1916 BUL Plovdiv                        5,5 28,0 37,0  5   24,5 
  89 IM  Bratanov Zsivko                2441 2463 BUL Lokomotiv 2000                 5,0 43,0 55,5  4   34,0 
  90 IM  Todorov Ognjan                 2335 2309 BUL Lokomotiv Sofia                5,0 39,0 49,0  3   31,5 
  91 IM  Andonov Bogomil                2394 2302 BUL Lokomotiv Sofia                5,0 38,5 50,0  4   30,5 
  92     Mladenov Emil                  2098 2144 BUL Slivnishki geroj               5,0 38,5 48,0  5   30,0 
  93     Gavrilidis Georgios               0 2100 GRE                                5,0 38,0 48,0  2   29,0 
  94 GM  Stanojoski Zvonko                 0 2499 MKD                                5,0 37,0 47,0  4   30,0 
  95     Veselinov Dimcho               2091    0 BUL Krakra Pernishki 2009          5,0 37,0 46,5  3   24,0 
  96 WIM Gocheva Rumiana B            w 2197 2164 BUL CSKA                       w   5,0 37,0 46,0  4   27,5 
  97     Ninov Dayan                    2078 1998 BUL Vratsa                U18 B18  5,0 36,5 45,5  5   26,0 
  98     Pelitov Dimitar                2219 2189 BUL Maritsa Plovdiv       S60 S60  5,0 36,5 45,0  5   29,0 
  99     Krustev Vasil                  2090 1982 BUL Spartak Pleven 21         B18  5,0 36,0 46,0  4   25,0 
 100     Stoyanov Stoyan H              2173 2153 BUL Plovdiv                        5,0 36,0 45,5  5   28,0 
 101     Dimitrov Marin                 2171 2091 BUL Maritsa Plovdiv                5,0 35,5 45,5  4   28,0 
 102     Kolev Atanas Tonchev           2082 2017 BUL Haskovo                        5,0 35,5 44,5  4   26,5 
 103     Kafetzis Georgios                 0 1936 GRE                       U16 B16  5,0 35,0 44,5  3   26,0 
 104     Sofranov Velizar               2005 1986 BUL Lokomotiv Sofia       U16 B16  5,0 35,0 44,0  4   25,5 
 105     Balinov Feri                   2066 2130 BUL Madan                          5,0 34,5 44,0  4   27,5 
 106     Todorov Yavor                  2001 1952 BUL Lokomotiv Sofia       U12 B12  5,0 34,5 43,5  5   26,0 
 107     Antov Anton                    1884 2033 BUL AEC Kozloduj                   5,0 34,0 44,0  4   26,5 
 108     Asparuhov Parvan               2138 2107 BUL Y. Benderev, Pernik            5,0 33,5 44,0  5   28,0 
 109 WIM Raeva Elitsa                 w 2300 2263 BUL Pristis Ruse               w   5,0 33,5 43,5  4   27,5 
 110     Papakonstantinou Dimitrios        0 1839 GRE                       U14 B14  5,0 33,0 43,5  5   21,0 
 111     Dilkov Valentin                1889 1933 BUL                                5,0 33,0 41,0  5   26,0 
 112     Hristov Nikolay Valeriev       2030 1878 BUL Asenovec 2006         U12 B12  5,0 32,5 41,5  5   25,0 
 113     Dereshki Dario                 2002 1884 BUL Pleven 21             U14 B14  5,0 32,0 42,0  5   24,0 
 114     Zobenica Ivan                     0 2069 SRB                                5,0 31,5 40,0  4   24,0 
 115     Petkov Hristo                  2092 2097 BUL Asenovgrad            S60 S60  5,0 31,0 40,5  3   26,0 
 116     Vatkali Dimitra              w    0 1905 GRE                       U16 wG16 5,0 30,5 40,5  4   25,0 
 117     Petrovic Milan M                  0 1947 SRB                       S60 S60  5,0 30,5 37,5  5   24,0 
 118     Genchev Evgeni                 1945 1922 BUL Ajtos                 U16 B16  5,0 30,0 38,0  4   23,5 
 119     Ivanov Ljubomir                1943 1949 BUL Lokomotiv Plovdiv              5,0 29,5 37,5  4   24,0 
 120 WFM Vladimirova Maria            w 2112 2086 BUL Feniks Sofia          U20  w   5,0 29,5 37,5  4   22,5 
 121     Krumova Ani                  w 2052 1923 BUL G. Daskalov Varna     U16 wG16 5,0 29,0 38,0  5   24,0 
 122     Samarov Georgi                 1688    0 BUL Asenovgrad            U16 B16  5,0 27,5 35,5  5   18,0 
 123     Koroglou Viktor                   0 1909 GRE                       U20      5,0 27,0 36,0  4   22,0 
 124     Bozilov Dragan                    0 1863 SRB                       U16 B16  5,0 27,0 36,0  4   18,5 
 125     Hrisostomidis Alkiviadis          0 1789 GRE                                5,0 26,0 35,0  4   20,5 
 126 FM  Velchev Hristo                 2337 2298 BUL N.Vojnov Vidin                 4,5 39,0 49,0  4   30,0 
 127     Zaprjanov Zaprjan              1796    0 BUL                                4,5 38,5 49,5  4   27,5 
 128     Krivoshijski Asen              1908    0 BUL Pazardzhik                     4,5 37,0 47,0  3   25,5 
 129     Galunova Tsveta              w 2072 1965 BUL Viktory Blagoevgrad   U16 wG16 4,5 36,5 43,5  3   26,5 
 130     Stankov Apostol                1970 1897 BUL Maritsa Plovdiv                4,5 36,0 46,0  4   26,5 
 131     Papathanasiou Ageliki             0 1909 GRE                       U16 wG16 4,5 35,0 43,5  3   25,5 
 132     Sternini Cristiano                0    0 ITA                                4,5 34,5 43,5  3   24,5 
 133     Dragieva Denitza             w 1956 1739 BUL Lokomotiv Sofia       U14 wG14 4,5 34,5 42,5  3   22,0 
 134     Papazov Sotir                  2015 1932 BUL Burgas                S60 S60  4,5 34,0 43,5  4   25,0 
 135     Tsakiris Haralambos               0 1779 GRE                           B14  4,5 33,5 41,5  4   21,5 
 136     Vladimirov Vladimir               0 2218 MKD                                4,5 33,5 41,5  3   28,0 
 137     Kolev Velio                    1911 1942 BUL Levski Elin Pelin     S60 S60  4,5 33,0 42,0  4   24,5 
 138     Stefanov Evtim                 2012 1926 BUL N.Vojnov Vidin                 4,5 33,0 41,5  4   24,0 
 139 WFM Baninska Tanja               w 2030 2101 BUL AEC Kozloduj               w   4,5 32,5 41,0  4   26,5 
 140     Koutroukis Andreas                0 1871 GRE                       U16 B16  4,5 32,0 40,5  4   25,0 
 141     Yankov Kristian                1903 1875 BUL Pleven 21             U14 B14  4,5 32,0 40,5  3   25,0 
 142     Marinov Velislav               1692 1501 BUL Spartak Pleven 21     U14 B14  4,5 32,0 39,5  4   21,5 
 143     Serefidou Despina            w    0 1678 GRE                       U14 wG14 4,5 31,5 40,0  4   22,0 
 144     Kolev Hristian                 1837 1765 BUL Asenovec 2006         U16 B16  4,5 31,5 39,5  3   20,0 
 145     Stoyanov Stoyan                   0    0 BUL                           S60  4,5 31,0 40,5  4   22,0 
 146     Minas Ioannis                     0 1828 GRE                                4,5 31,0 40,0  4   21,0 
 147     Ballas Kleon-Evangelos            0 1926 GRE                       U16 B16  4,5 31,0 39,5  4   24,5 
 148     Drakaki Anna-Maria           w    0 1655 GRE                       U14 wG14 4,5 31,0 39,0  4   20,5 
 149     Porjazov Petar                 2155 2222 BUL Marica Plovdiv        S60 S60  4,5 30,5 39,5  3   23,5 
 150     Brankov Kristina             w    0 1911 SRB                       U20  w   4,5 30,0 38,5  4   20,0 
 151     Papathanasiou Elisavet            0 1762 GRE                           wG14 4,5 29,5 38,5  4   19,0 
 152     Slavov Hristo                  1939 1723 BUL Plovdiv                        4,5 29,5 38,0  4   20,5 
 153     Ntalabiras Spiros                 0 1806 GRE                                4,5 29,0 38,0  4   19,5 
 154     Spassov Borislav               1727 1728 BUL CSKA                           4,5 28,5 38,0  4   20,0 
 155     Krastev Kalin                  1883 1866 BUL SCC Sofia             U16 B16  4,5 27,5 35,0  4   22,0 
 156     Krumov Zahari                  1753 1732 BUL Spartak Pleven 21     U16 B16  4,5 27,0 35,5  4   17,0 
 157     Tsekova Viktoria             w 1883 1865 BUL Berkovica 64          U18 wG18 4,5 27,0 35,0  4   24,0 
 158     Mitrou Vasiliki              w    0 1712 GRE                       U16 wG16 4,5 26,5 33,5  4   20,0 
 159     Hristov Kaloyan                1689 1509 BUL SCC Sofia             U12 B12  4,5 26,0 33,5  3   19,5 
 160     Gogov Kiril                    1753 1496 BUL SCC Sofia             U18 B18  4,5 25,5 33,5  4   17,5 
 161     Hristov Dimitar                   0 1931 BUL                       U12 B12  4,5 25,5 33,0  4   19,0 
 162     Raichev Rostislav              1947 1691 BUL Lokomotiv 2000        U16 B16  4,0 35,0 42,0  3   21,0 
 163     Tompros Andreas-Hristos           0 1798 GRE                       U14 B14  4,0 34,5 44,0  4   22,0 
 164     Savov Zheljazko                2137 1989 BUL Chirpan               U16 B16  4,0 34,0 44,0  3   24,0 
 165     Jordanov Kristijan             1828 1815 BUL Tsarevec V.Turnovo    U14 B14  4,0 34,0 43,5  3   20,5 
 166     Chervenkov Dinko               1717 1838 BUL Plovdiv               S60 S60  4,0 33,5 42,0  4   20,0 
 167     Churchulov Kostadin               0    0 BUL                                4,0 33,0 42,0  3   21,5 
 168     Themelis Georgios                 0 1628 GRE                       U14 B14  4,0 33,0 40,5  3   22,0 
 169     Georgiev Ivan Georgiev         1758 1777 BUL Badev Sofia           U16 B16  4,0 32,5 41,5  3   21,5 
 170     Stavila Irina                w    0 1923 MDA                            w   4,0 32,5 40,5  4   23,0 
 171     Moshou Alexia                w    0 1708 GRE                       U12 wG12 4,0 32,0 41,5  3   21,0 
 172     Atanasov Viktor Atanasov       1636    0 BUL Tsarevec V.Turnovo    U14 B14  4,0 32,0 41,5  2   19,0 
 173     Petrov Vladimir Sergeev        1929 1688 BUL SCC Sofia             U12 B12  4,0 32,0 40,5  3   20,5 
 174     Hristozov Hristos              2014    0 BUL Haskovo               S60 S60  4,0 31,5 40,0  4   23,0 
 175     Stoynov Stefan                 2072 2172 BUL Shah 21                        4,0 31,0 42,0  4   21,0 
 176     Vasilev Dimitar                1855 1859 BUL Slivnishki geroj               4,0 31,0 41,5  4   23,0 
 177     Zisiadis Dimitrios                0    0 GRE                       U12 B12  4,0 31,0 40,5  3   20,5 
 178     Kokkalis Haralabos                0    0 GRE                       U10 B10  4,0 31,0 39,5  4   24,0 
 179     Stoimenov Kalojan              1902 1808 BUL Badev Sofia           U16 B16  4,0 31,0 39,5  4   20,0 
         Pantev Tsvetelin               1800 1721 BUL Viktory Bagoevgrad    U14 B14  4,0 31,0 39,5  4   20,0 
 181     Sabotinov Ventsislav           1670 1642 BUL SCC Sofia             U18 B18  4,0 31,0 39,0  3   20,5 
 182     Kisiov Vladimir                2150    0 BUL Haskovo                        4,0 30,5 40,5  4   22,0 
 183     Simeonov Ventsislav            2021    0 BUL                                4,0 29,5 37,5  3   17,5 
 184     Vasova Maria                 w 1863 1713 BUL Berkovica 64          U12 wG12 4,0 29,0 38,0  3   19,5 
 185     Todorov Angel                  1811 1851 BUL Duel Parvomay                  4,0 29,0 38,0  3   17,5 
 186     Amiridou Dimitra             w    0 1650 GRE                       U14 G14  4,0 29,0 38,0  3   17,5 
 187     Ballas Athanasios-Panagiotis      0 1569 GRE                       U12 B12  4,0 29,0 37,0  4   18,0 
 188     Bozic Milan J                     0    0 SRB                                4,0 29,0 36,5  3   17,0 
 189     Bakirtzis Triantafilos            0 1632 GRE                       U12 B12  4,0 28,5 37,0  2   18,5 
 190     Kozarev Petar                  2055 2015 BUL Lokomotiv 2000                 4,0 28,5 36,0  3   21,0 
 191     Vasiliadis Theodoros              0    0 GRE                       U20      4,0 28,5 36,0  3   20,0 
 192     Atanasova Elitsa             w 1732    0 BUL Tundzha Yambol        U16 wG16 4,0 28,0 35,0  4   17,0 
 193     Shivacheva Donika            w 1918 1682 BUL                           wG12 4,0 27,0 35,0  3   18,0 
 194     Roydov Plamen                  1879 1688 BUL Plovdiv                        4,0 27,0 34,0  4   20,0 
 195     Ivanov Valentin                1844 1860 BUL Duel Parvomaj                  4,0 26,5 36,0  3   16,0 
 196     Ganev Daniel                   1794    0 BUL                       U14 B14  4,0 26,5 34,5  3   16,5 
 197     Drandarov Dimitar                 0    0 BUL                       U14 B14  4,0 25,5 33,5  4   15,0 
 198     Petkovski Radoslav             1402    0 BUL Rokada Plovdiv        U14 B14  4,0 25,0 33,5  4   15,0 
 199     Kyriakidis Eleftherios            0    0 GRE                           B10  4,0 25,0 31,5  4   13,0 
 200     Kovachev Radoslav              1974 1643 BUL Gabrovo               S60 S60  4,0 23,5 32,0  3   16,0 
 201     Atanasov Hristo                1864    0 BUL Plovdiv                        4,0 20,5 28,0  4   15,0 
 202     Milutinovic Stefana          w    0 1806 SRB                       U14 wG14 3,5 34,0 44,0  3   21,0 
 203     Enchev Georgi                  1881    0 BUL Plovdiv               S60 S60  3,5 33,5 42,0  3   20,5 
 204     Petrov Martin                  1743    0 BUL SCC Sofia             U10 B10  3,5 32,0 40,0  3   16,5 
 205     Bardarov Georgi                1781    0 BUL                       U14 B14  3,5 32,0 38,5  3   17,0 
 206     Kafetzi Angeliki             w    0 1619 GRE                       U12 wG12 3,5 31,5 41,0  3   18,5 
 207     Popivanov Ivan                 1898    0 BUL Plovdiv               S60 S60  3,5 31,5 40,0  3   17,5 
 208     Dimitrov Krasen                1826    0 BUL Tundzha Yambol        U10 B10  3,5 30,5 39,0  3   17,0 
 209     Yaglichev Ivo                  1872    0 BUL Sofia                          3,5 30,5 38,5  3   18,0 
 210     Ganev Nikola                      0 1518 BUL SCC Sofia             U16 B16  3,5 29,5 39,0  3   19,0 
 211     Baltov Nikola                  1700    0 BUL                       U14 B14  3,5 29,5 38,5  2   16,5 
 212     Stefanov Emil                  1671    0 BUL Tsarevec V.Turnovo    U12 B12  3,5 29,5 36,5  3   18,0 
 213     Galunov Georgi                 1882 1903 BUL Viktory Blagoevgrad   U20      3,5 29,0 38,5  3   20,0 
 214     Dimitrov Rosen                    0    0 BUL Tundzha Yambol                 3,5 28,5 37,5  1   15,5 
 215     Vasileva Cveta               w 1656 1451 BUL Lokomotiv Plovdiv          w   3,5 28,5 37,0  3   17,5 
 216     Bozanis Dimitrios                 0    0 GRE                       U12 B12  3,5 28,5 36,5  2   14,5 
 217     Donev Stefan                   1632    0 BUL                           B12  3,5 28,0 36,5  3   14,5 
 218     Ismail Tamer                   1746    0 BUL Svilengrad 2004       U10 B10  3,5 28,0 36,0  2   18,0 
 219     Mihailidi Ioanna             w    0 1574 GRE                       U12 wG12 3,5 27,5 35,5  3   18,5 
 220     Stranjancevic Biljana        w    0    0 SRB                            w   3,5 27,0 34,5  3   15,5 
 221     Stavrev Robert                 1729    0 BUL Lokomotiv Sofia                3,5 25,5 33,5  3   14,5 
 222     Fakhiridou Anna-Raisa        w    0 1540 GRE                       U12 wG12 3,5 25,5 33,0  3   16,5 
 223     Radeva Viktoria                1583    0 BUL Rokada                    G10  3,5 24,0 29,5  3   14,0 
 224     Zarkova Gergana              w    0    0 BUL Rokada Plovdiv        U12 wG12 3,5 23,5 29,5  3   14,0 
 225     Slavov Zahari                     0    0 BUL Shah 21               U10 B10  3,5 22,5 30,0  3   11,5 
 226     Dimchev Ruben                     0    0 BUL Shah 21                   B10  3,5 22,0 28,0  3   9,5  
 227     Tabakova Elena               w    0    0 BUL SCC Sofia             U12 wG12 3,5 20,5 27,5  3   12,5 
 228     Lazarov Vasil                  1652 1503 BUL Spartak Pleven 21     U14 B14  3,0 30,5 37,5  3   17,0 
 229     Raykov Stefan                  1679    0 BUL CSKA                  U10 B10  3,0 29,5 38,5  3   15,0 
 230     Katsarov Hristo                1497    0 BUL Asenovgrad                     3,0 28,5 35,0  1   15,5 
 231     Valchinov Martin                  0    0 BUL Rokada Plovdiv            B10  3,0 27,5 33,5  2   15,5 
 232     Stoyanov Stefan                1914 1838 BUL Lokomotiv Sofia                3,0 27,0 36,5  3   16,0 
 233     Mitrou Andreas                    0 1631 GRE                       U14 B14  3,0 27,0 35,5  3   17,0 
 234     Todorov Spasiyan               1345    0 BUL IVIS+                 U10 B10  3,0 25,5 33,5  3   13,0 
 235     Bureva Radilena              w 1638    0 BUL Shah 21                   wG10 3,0 25,5 33,0  3   14,0 
 236     Hadzhitodorov Ivajlo           1985    0 BUL                                3,0 25,0 32,0  3   13,0 
 237     Kadin Kancho                      0    0 BUL Asenovgrad                S60  3,0 25,0 31,5  3   14,0 
 238     Baninski Iskren                   0    0 BUL IVIS+                 U10 B10  3,0 24,5 31,5  3   13,0 
 239     Ananiev Dimitar                   0    0 BUL Shah 21                   B10  3,0 24,5 31,0  3   14,0 
 240     Balimezova Margarita         w    0    0 BUL Shah 21                   wG10 3,0 23,5 31,5  2   10,5 
 241     Kostadinova Marieta          w    0    0 BUL Asenovec 2006             wG10 3,0 23,5 29,5  3   12,0 
 242     Sabev Anastas                  1955    0 BUL Rudozem                        3,0 23,5 29,5  2   13,5 
 243     Taskov Ivo                     1714    0 BUL SCC Sofia             U16 B16  3,0 22,5 28,5  3   14,0 
 244     Shahunska Hristina           w    0    0 BUL Rokada Plovdiv            wG12 3,0 20,5 27,5  3   13,0 
 245     Tanova Stefani               w    0    0 BUL Shah 21                   wG12 3,0 20,0 25,5  3   9,0  
 246     Nemski Bozhidar                   0    0 BUL Rokoada Plovdiv           B10  3,0 19,5 26,5  2   9,5  
 247     Metodieva Eva                w    0    0 BUL SCC Sofia             U10 wG10 3,0 18,0 24,5  3   8,0  
 248     Ivanova Irina                w    0    0 BUL Plovdiv               U18 wG18 2,5 29,0 37,5  2   14,5 
 249     Kabadaiev Manol                   0    0 BUL                       U14 B14  2,5 27,0 34,0  2   12,0 
 250     Kamburov Georgi                   0    0 BUL Asenovgrad                     2,5 26,5 35,0  2   11,5 
 251     Grigorov Ivan                     0    0 BUL Shah 21                   B10  2,5 26,0 33,5  2   12,5 
 252     Krasteva Stefka              w    0    0 BUL SCC Sofia             U14 wG14 2,5 25,5 33,5  2   9,5  
 253     Kafetzis Dimitris                 0    0 GRE                                2,5 25,0 33,5  1   11,0 
 254     Simeonov Bogdan                   0    0 BUL Shah 21                   B10  2,5 24,5 31,5  2   11,0 
 255     Ivanov Ivan G.                    0    0 BUL Rokada Plovdiv            B10  2,5 24,0 31,0  2   10,0 
 256     Urilski Vladimir                  0    0 BUL Asenovec 2006         U10 B10  2,5 24,0 30,5  2   11,0 
 257     Slavov Boyan                      0    0 BUL SCC Sofia             U12 B12  2,5 24,0 30,0  2   9,5  
 258     Koltsaki Marianthi           w    0    0 GRE                       U12 wG12 2,5 23,0 28,5  2   9,5  
 259     Hristova Anna                w    0    0 BUL Shah 21                   wG10 2,5 22,5 29,5  2   12,5 
 260     Alexopoulou Evangelia        w    0    0 GRE                            w   2,5 22,0 28,5  2   10,5 
 261     Strateva Margarita           w    0    0 BUL SCC Sofia                 wG10 2,5 20,5 26,0  2   9,5  
 262     Pachnikov Svetoslav               0    0 BUL SCC Sofia                 B10  2,5 18,5 25,5  2   8,5  
 263     Milenov Martin                    0    0 BUL SCC Sofia                 B10  2,5 18,5 25,0  2   8,0  
 264     Simidchieva Lora             w    0    0 BUL Lokomotiv Sofia           wG10 2,5 18,5 24,0  2   9,5  
 265     Najdenova Jana               w    0    0 BUL SCC Sofia             U16 wG16 2,0 29,0 38,5  2   14,0 
 266     Petkova Nadezhda             w 1502    0 BUL Varna                 U10 wG10 2,0 27,0 34,5  2   12,0 
 267     Antova Gabriela              w    0    0 BUL Shah 21                   wG10 2,0 24,5 30,5  2   13,0 
 268     Krumova Ivana                w    0    0 BUL SCC Sofia             U12 wG12 2,0 22,5 30,0  2   8,0  
 269     Urilska Katrerina                 0    0 BUL Rokada Plovdiv            wG16 2,0 21,5 27,5  1   12,0 
 270     Rachev Boris                      0    0 BUL Lokomotiv Sofia           B14  2,0 20,5 27,0  1   7,0  
 271     Cholakov Nikolay                  0    0 BUL Shah 21                   B10  1,5 22,0 28,5  1   6,5  
 272     Boyanova Sirma               w    0    0 BUL SCC Sofia                 wG12 1,5 20,5 27,0  0   4,0  
 273     Lazarova Ana-Maria           w    0    0 BUL Shah 21                   wG10 1,5 20,5 26,0  1   6,5  
 274     Georgieva Margarita          w    0    0 BUL Shah 21                   wG10 1,5 19,5 26,0  0   4,5  
 275     Karaychev Kristiyan               0    0 BUL SCC Sofia                 B10  1,5 19,0 24,0  0   4,0  
 276     Nedyalkov Vladislav               0    0 BUL SCC Sofia                 B10  1,5 18,0 24,0  0   3,0  
 277     Gjudzhenov Valentin            2053    0 BUL Svilengrad 2004                1,0 29,5 37,5  1   8,0  
 278     Dolmadjan Arshak               2212 2212 BUL Lokomotiv 2000        S60 S60  1,0 28,0 35,0  1   9,0  
 279 IM  Lalev Dimitar                     0 2396 BUL Marica Plovdiv                 0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Nedev Teodor                      0 2144 BUL                                0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Andreev Krasimir               2017 2009 BUL Levski Elin Pelin              0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Zeppos Panagiotis                 0 1879 GRE                       U14 B14  0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Nikolov Mihail                 1974 1832 BUL Pleven 21             U14 B14  0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Venkova Polina               w 1955 1818 BUL Pleven 21             U16 wG16 0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Georgiev Ivan                     0    0 BUL Rokada Plovdiv        U10 B10  0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Petrovski Radoslav                0    0 BUL Rokada Plovdiv            B14  0,0 31,5 40,5  0   0,0  
         Theodorou Stilianos               0    0 GRE                       U14 B14  0,0 31,5 40,5  0   0,0  
 288     Dimitrov Ivan                  1980    0 BUL                                0,0 28,0 37,5  0   0,0  

 


About us | Contact us | Terms and conditions | Chess tournaments | Chess games

© 2003-2017 All Rights Reserved. Chess Mix LLC.